Odnawialne źródła energii dla firm


Wykorzystanie paneli słonecznych to nie tylko rozwiązanie dedykowane dla gospodarstw domowych, ale również ważne źródło optymalizacji finansowej dla firm. Panele słoneczne dla firm to świetna inwestycja, a dzięki prostym warunkom współpracy w HG Solar udowadniamy, że instalacja fotowoltaiczna jest w zasięgu możliwości każdej firmy!


Coraz więcej firm i instytucji państwowe decyduje się na redukcję kosztów rachunków za energię dzięki montażowi instalacji fotowoltaicznej. Uzyskanie niezależności energetycznej w warunkach stale rosnących cen prądu jest ważnym sposobem na zmniejszenie kosztów prowadzonej działalności.


Co warto wiedzieć o instalacji fotowoltaicznej dla firmy?

Czy wiesz, że: Pierwszy moduł fotowoltaiczny powstał w 1954r., a początki historii fotowoltaiki sięgają 1839r., kiedy to francuski fizyk Alexandre Edmond Becquerel odkrył tzw. efekt fotowoltaiczny, czyli zjawisko konwersji światła i energii elektrycznej.

Czym właściwie jest fotowoltaika i do czego służą panele słoneczne?

Główne elementy instalacji fotowoltaicznej

Instalacja fotowoltaiczna to rozbudowany system, w skład którego wchodzi wiele elementów. To właśnie dlatego jej montaż i serwis warto zlecić specjalistom. Pozwoli to uniknąć późniejszych problemów. Wśród najważniejszych elementów systemu wymienić można:


1

PANELE FOTOWOLTAICZNE

Wychwytują promienie słoneczne i przekształcają na prąd stały

2

INWERTER

Przekształca prąd stały w prąd zmienny, którego potrzebujemy do zasilania urządzeń elektrycznych

3

LICZNIK DWUKIERUNKOWY

Mierzy oraz wyświetla ilość energii wytworzonej oraz pobranej

4

SYSTEM MONTAŻOWY

Profesjonalny system montażowy, który dołączany jest wraz z okablowaniem i stelażem

Zalety i korzyści

Z roku na rok panele słoneczne cieszą się coraz większą popularnością. Stanowią stabilną inwestycję, która pozwala wytwarzać darmowy prąd ze słońca. To w pełni ekologiczne i bardzo opłacalne rozwiązanie ma szereg zalet i korzyści.


Dbanie o wizerunek
firmy i ekologię


Choć zalet zielonej energii jest naprawdę wiele, nie sposób nie wspomnieć o korzyściach wizerunkowych. Pokaż klientom i inwestorom, że myślisz odpowiedzialnie i dbasz o naszą planetę. Pamiętaj także, że firmy, które decydują się na wspieranie ekologii, mogą liczyć na wsparcie finansowe zarówno ze strony państwa, jak i instytucji Unii Europejskiej. Inwestując w fotowoltaikę, otrzymujesz możliwość pokrycia części inwestycji z dotacji publicznych, co jeszcze bardziej wpływa na opłacalność budowy własnej mini-elektrowni.„Energia
Plus”

Od października ubiegłego roku przedsiębiorcy mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z programu „Energia Plus” prowadzonego przez NFOŚiGW.

Kredyt na preferencyjnych warunkach

Do dyspozycji klientów biznesowych oddajemy brokera, który udzieli kredyt na preferencyjnych warunkach, wyłącznie inwestorom współpracującym z HG Solar.

Ulgu podatkowe

W ramach ulgi termomodernizacyjnej inwestor może odliczyć od podatku dochodowego koszty związane z instalacją systemu fotowoltaicznego.

Jasne warunki współpracy

Wszystkie umowy oraz niezbędne wnioski znajdziesz w naszej zakładce "Do pobrania". Działamy tylko na jasnych warunkach.


Dokumenty do pobrania

Dofinansowanie
fotowoltaiki - wszystko
załatwimy za Ciebie!


Nie masz głowy do terminów? Szukasz pomocy w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie? A może nie rozumiesz rządowych procedur? Specjaliści HG Solar we wszystkim Ci pomogą. Na bieżąco monitorujemy możliwości otrzymania unijnej dotacji, kompletujemy niezbędną dokumentację oraz pilnujemy dat składania wniosków. Informujemy również o wszelkich niuansach związanych z procedurami przyznawania pieniędzy.Dlaczego teraz?

Ceny prądu rosną

im szybciej zamontujemy panele, tym więcej pieniędzy zaoszczędzimy.

Prestiż

można szybko zwiększyć wartość i nadać swojej nieruchomości luksusowego wyglądu

Dostępność dofinansowań

pula dofinansowań z czasem się wyczerpie

Ekologia i innowacja

zadbaj o ekologie wokół swojego domu w czasie rosnącej ilości zanieczyszczeń - pomóż naszej planecie!!

Zostań producentem

narazie nie jest wymagana żadna koncesja

Inwestycja to lokata 20%

najbardziej bezpieczna i pewna inwestycja na rynku

Opinie naszych
Klientów