Odnawialne źródła energii dla firm


Wykorzystanie paneli słonecznych to ważne źródło optymalizacji finansowej dla firm. Panele słoneczne dla firm to świetna inwestycja, a dzięki prostym warunkom współpracy w HG Solar udowadniamy, że instalacja fotowoltaiczna jest w zasięgu możliwości każdej firmy! Możliwość wykorzystania paneli fotowoltaicznych w celu obniżenia rachunków za prąd i uniknięcia kolejnych podwyżek w 2023 roku, to dwa kolejne powody, dla których fotowoltaika cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Rosnące ceny energii dla biznesu to aktualnie jedno z największych wyzwań, z jakim mierzą się przedsiębiorcy. Niestety coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których zostają oni zmuszeni do zamknięcia swoich działalności, ponieważ ogromne podwyżki rachunków za prąd i gaz powodują utratę płynności finansowej.

Choć taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, to jednak nie sposób nie zauważyć, że wzrost cen prądu i gazu skłania przedsiębiorców do poszukiwania nowych możliwości i wdrażania innowacji. Okazuje się, że w strategiach dotyczących redukcji kosztów coraz więcej firm rozważa wdrożenie rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii.

Odnawialne źródła energii to doskonała alternatywa dla konwencjonalnych źródeł energii, których wydobycie jest nie tylko ograniczone, ale również kosztowne. Energia słoneczna nie traci na popularności, choć po zmianie systemu opustów na net billing w kwietniu 2022 obawiano się spadku zainteresowania instalacjami PV.

Fotowoltaika dla firmy zasady sprzedaży i sytuacja prawna?

Zgodnie z aktualnym stanem prawnym, przedsiębiorca może być prosumentem energii odnawialnej. Na gruncie prawnym, zgodnie z art. 1, pkt. 27a ustawy o OZE, za prosumenta energii odnawialnej uznaje się:

odbiorcę końcowego wytwarzającego energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii na własne potrzeby w mikroinstalacji, pod warunkiem że w przypadku odbiorcy końcowego niebędącego odbiorcą energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, nie stanowi to przedmiotu przeważającej działalności gospodarczej określonej zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 40 ust. 2 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 649 i 730).

Za prosumenta uznawana jest osoba (fizyczna lub prawna), która jednocześnie produkuje energię elektryczną z pomocą instalacji fotowoltaicznej o mocy do 50 kW musi być jednak wykorzystywana wyłącznie na zaspokajanie własnych potrzeb energetycznych.

Dodatkowo firmy ponoszą koszty tzw. opłaty mocowej. Jest to dodatkowa opłata naliczana dla firm za pobieranie prądu od godziny 7:00-22:00. Opłatę mocową można znacznie zmniejszyć, inwestując w fotowoltaikę.

Główne elementy instalacji fotowoltaicznej

Instalacja fotowoltaiczna to rozbudowany system, w skład którego wchodzi wiele elementów. To właśnie dlatego jej montaż i serwis warto zlecić specjalistom. Pozwoli to uniknąć późniejszych problemów. Wśród najważniejszych elementów systemu wymienić można:


1

PANELE FOTOWOLTAICZNE

Wychwytują promienie słoneczne i przekształcają na prąd stały

2

INWERTER

Przekształca prąd stały w prąd zmienny, którego potrzebujemy do zasilania urządzeń elektrycznych

3

LICZNIK DWUKIERUNKOWY

Mierzy oraz wyświetla ilość energii wytworzonej oraz pobranej

4

SYSTEM MONTAŻOWY

Profesjonalny system montażowy, który dołączany jest wraz z okablowaniem i stelażem

Zalety i korzyści

Z roku na rok panele słoneczne cieszą się coraz większą popularnością. Stanowią stabilną inwestycję, która pozwala wytwarzać darmowy prąd ze słońca. To w pełni ekologiczne i bardzo opłacalne rozwiązanie ma szereg zalet i korzyści.


Jak podnieść rentowność
inwestycji?


Choć zalet zielonej energii jest naprawdę wiele, nie sposób nie wspomnieć o optymalizacji i rentowności inwestycji.

Pamiętaj także, że firmy, które decydują się na wspieranie ekologii, mogą liczyć na wsparcie finansowe zarówno ze strony państwa, jak i instytucji Unii Europejskiej. Inwestując w fotowoltaikę, otrzymujesz możliwość pokrycia części inwestycji z dotacji publicznych, co jeszcze bardziej wpływa na opłacalność budowy własnej mini-elektrowni.

Dodatkowo aby zwiększyć rentowność inwestycji możesz zainwestować w:

  • ładowarki samochodowe - foto ładuje samochody, oszczednosci na paliwie - podniesienie rentownosci

  • magazyny energii (niezależność energetyczna, bezpieczeństwo w razie awarii prądu z sieci lub wyłączeń, możliwość użytkowania nadwyżek energii zamiast ich sprzedaży po niekorzystnej cenie)

  • pompa ciepła - fotowoltaika zasiła pompę ciepła, ta zmniejsza koszta ogrzewaniaDofinansowania

Ubiegasz się o wsparcie finansowe z rządowych programów?

Kredyt lub leasing na preferencyjnych warunkach

Do dyspozycji klientów biznesowych oddajemy brokera, który udzieli kredyt na preferencyjnych warunkach, wyłącznie inwestorom współpracującym z HG Solar.

Ulgi podatkowe

W ramach ulgi termomodernizacyjnej inwestor może odliczyć od podatku dochodowego koszty związane z instalacją systemu fotowoltaicznego.

Jasne warunki współpracy

Wszystkie umowy oraz niezbędne wnioski znajdziesz w naszej zakładce "Do pobrania". Działamy tylko na jasnych warunkach.


Dokumenty do pobrania

Dofinansowanie
fotowoltaiki - wszystko
załatwimy za Ciebie!


Nie masz głowy do terminów? Szukasz pomocy w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie? A może nie rozumiesz rządowych procedur? Specjaliści HG Solar we wszystkim Ci pomogą. Na bieżąco monitorujemy możliwości otrzymania unijnej dotacji, kompletujemy niezbędną dokumentację oraz pilnujemy dat składania wniosków. Informujemy również o wszelkich niuansach związanych z procedurami przyznawania pieniędzy.

W naszym portfelu rozwiązań finansowych znajdziesz wiele możliwości: leasingi, kredyty i pożyczki udzielane przez sprawdzonych partnerów. Forma finansowania uzależniona jest od możliwości firmy i ich obecnej sytuacji finansowej.Dlaczego teraz?

Ceny prądu rosną

im szybciej zamontujemy panele, tym więcej pieniędzy zaoszczędzimy.

Prestiż

można szybko zwiększyć wartość i nadać swojej nieruchomości luksusowego wyglądu

Dostępność dofinansowań

pula dofinansowań z czasem się wyczerpie

Ekologia i innowacja

zadbaj o ekologie wokół swojego domu w czasie rosnącej ilości zanieczyszczeń - pomóż naszej planecie!!

Zostań producentem

narazie nie jest wymagana żadna koncesja

Inwestycja to lokata 20%

najbardziej bezpieczna i pewna inwestycja na rynku

Opinie naszych
Klientów