Odnawialne źródła energii dla rolnictwa


Chcesz zacząć produkować własną odnawialną energię elektryczną w swoim gospodarstwie rolnym? Panele słoneczne to najlepsza inwestycja w przyszłość. Dzięki Twoje gospodarstwo staje się energetycznie niezależne i wolne od podwyżek cen prądu! Pamiętaj, że własna zielona energia może stanowić również dodatkowe źródło dochodu! Zainstaluj panele słoneczne, np. na nieużytkach rolnych, a wyprodukowany dzięki nim prąd, sprzedawaj operatorom energetycznym.


HG Solar, jako jedna z nielicznych firm na rynku, może pochwalić się gwarancją do 30 lat na panele fotowoltaiczne. Stawiając na jakość i zadowolenie naszych klientów dbamy o cały proces montażu paneli fotowoltaicznych w gospodarstwach rolnych, tym samym zapewniając optymalną moc instalacji, a nasze zasady współpracy i wszystkie umowy znajdują się w zakładce "Do pobrania".


Co warto wiedzieć o instalacji fotowoltaicznej dla rolnictwa?

Czy wiesz, że: Pierwszy moduł fotowoltaiczny powstał w 1954r., a początki historii fotowoltaiki sięgają 1839r., kiedy to francuski fizyk Alexandre Edmond Becquerel odkrył tzw. efekt fotowoltaiczny, czyli zjawisko konwersji światła i energii elektrycznej.

Czym właściwie jest fotowoltaika i do czego służą panele słoneczne?

Główne elementy instalacji fotowoltaicznej

Instalacja fotowoltaiczna to rozbudowany system, w skład którego wchodzi wiele elementów. To właśnie dlatego jej montaż i serwis warto zlecić specjalistom. Pozwoli to uniknąć późniejszych problemów. Wśród najważniejszych elementów systemu wymienić można:


1

PANELE FOTOWOLTAICZNE

Wychwytują promienie słoneczne i przekształcają na prąd stały

2

INWERTER

Przekształca prąd stały w prąd zmienny, którego potrzebujemy do zasilania urządzeń elektrycznych

3

LICZNIK DWUKIERUNKOWY

Mierzy oraz wyświetla ilość energii wytworzonej oraz pobranej

4

SYSTEM MONTAŻOWY

Profesjonalny system montażowy, który dołączany jest wraz z okablowaniem i stelażem

Zalety i korzyści

Z roku na rok panele słoneczne cieszą się coraz większą popularnością. Stanowią stabilną inwestycję, która pozwala wytwarzać darmowy prąd ze słońca. To w pełni ekologiczne i bardzo opłacalne rozwiązanie ma szereg zalet i korzyści.


Skorzystaj z programu
„Agroenergia”!


Choć na pierwszy rzut oka koszt inwestycji w panele słoneczne może wydawać się Ci się wysoki, nie zapominaj o szybkiej stopie zwrotu oraz o dotacjach do alternatywnych źródeł energii odnawialnej proponowanych przez agencje Unii Europejskiej oraz programy rządowe. Z myślą o gospodarstwach rolnych działa m.in. program Agroenergia, który zapewnia dofinansowanie na inwestycje w zieloną energię w formie pożyczki do 100% kosztów kwalifikowanych lub dotacji do 40% kosztów kwalifikowanych, w kwocie nie wyższej niż 800 tys. złotych.25% ULGI INWESTYCYJNEJ – obniż podatek rolny

Kredyt na preferencyjnych warunkach

Do dyspozycji rolników oddajemy brokera, który udzieli kredyt na preferencyjnych warunkach, wyłącznie inwestorom współpracującym z HG Solar.

NAWET 50% TANIEJ

Dzięki dodatkowym dofinansowaniom i dotacjom dla rolników

Jasne warunki współpracy

Wszystkie umowy oraz niezbędne wnioski znajdziesz w naszej zakładce "Do pobrania". Działamy tylko na jasnych warunkach.


Dokumenty do pobrania

Dofinansowanie
fotowoltaiki - wszystko
załatwimy za Ciebie!


Nie masz głowy do terminów? Szukasz pomocy w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie? A może nie rozumiesz rządowych procedur? Specjaliści HG Solar we wszystkim Ci pomogą. Na bieżąco monitorujemy możliwości otrzymania unijnej dotacji, kompletujemy niezbędną dokumentację oraz pilnujemy dat składania wniosków. Informujemy również o wszelkich niuansach związanych z procedurami przyznawania pieniędzy.Dlaczego teraz?

Ceny prądu rosną

im szybciej zamontujemy panele, tym więcej pieniędzy zaoszczędzimy.

Prestiż

można szybko zwiększyć wartość i nadać swojej nieruchomości luksusowego wyglądu

Dostępność dofinansowań

pula dofinansowań z czasem się wyczerpie

Ekologia i innowacja

zadbaj o ekologie wokół swojego domu w czasie rosnącej ilości zanieczyszczeń - pomóż naszej planecie!!

Zostań producentem

narazie nie jest wymagana żadna koncesja

Inwestycja to lokata 20%

najbardziej bezpieczna i pewna inwestycja na rynku

Opinie naszych
Klientów