Kompensacja mocy dla firm


Dobór systemu do kompensacji mocy biernej dla firmy jest istotny dla jej poprawnej pracy oraz jej długiej żywotności. Dlatego należy podejść do zagadnienia kompleksowo określając szereg czynników mogących wpływać na poprawną pracę baterii. Aby prawidłowo zaprojektować baterię należy uwzględnić:

rodzaj i typ przedsiębiorstwa,
rodzaj i typ urządzeń pobierających prąd,
profil pracy firmy – zmianowość, sezonowość,
warunki środowiskowe,
plany rozwoju firmy (w tym dalszego rozwoju)Co wziąć pod uwagę przy projektowaniu kompensacji mocy biernej dla firmy?

Do prawidłowego zaprojektowania układu kompensacji mocy biernej są potrzebne przede wszystkim pomiary instalacji elektrycznej. Określają: pojemności kondensatorów energetycznych, zapotrzebowanie ilość stopni kompensacji, dławik odstrajający lub łącznik statyczny o bardzo krótkim czasie przełączania i co za tym idzie szybkim dostosowaniu mocy biernej do zapotrzebowania. Dodatkowo trzeba przewidzieć możliwości dalszego rozwoju firmy i poszerzyć o kolejne stopnie układ jeżeli tego będzie wymagał układ rozbudowany.


Dla kogo kompensacja energii biernej?

Opłaty za ponad umowny poziom energii biernej ponoszą odbiorcy energii elektrycznej prowadzący działalność gospodarczą (są to grupy taryfowe A, B i C). Nie nalicza się opłat za energię bierną gospodarstwom domowym (taryfy G). Aby sprawdzić czy jesteśmy rozliczani z energii biernej musimy spojrzeć na fakturę za dystrybucję energii.


Co zyskuje w ramach kompensacji mocy biernej dla firmy w Hg Solar?

Nasze usługi realizujemy kompleksowo począwszy od wykonania niezbędnych pomiarów, odczytów liczników rozliczeniowych, poprzez dobór odpowiedniego typu kompensatora, montaż i uruchomienie instalacji na obiekcie. Posiadamy wieloletnią wiedzę i doświadczenie. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą oraz niezbędnymi narzędziami aby profesjonalnie, skutecznie i bezpiecznie wyeliminować opłaty za energie bierną.

Czy to się opłaca?

Oczywiście. Stopa zwrotu z inwestycji zależy od wielkości opłat jakie ponosimy z tytułu energii biernej. Średnia stopa zwrotu to okres 6-12 miesięcy. Gwarancja na kompensator to min 24 miesiące. Zachęcamy do wysłania do nas FV. Sporządzimy dla Państwa nieodpłatną wstępną wycenę.

Dlaczego tak wiele osób
decyduje się na kompensacje mocy biernej z HG Solar?

Fachowa kadra specjalistów

Jesteśmy specjalistami w swoim fachu. Masz pewność, że przy myciu nie dojdzie do uszkodzenia OZE.

Gwarancja
niezawodności

Cieszymy się renomą solidnego i rzetelnego partnera, a to sprawą wysokiej jakości usług

Wysoka jakość za rozsądną cenę

Oferujemy wysokiej jakości mycie i serwis paneli fotowoltaicznych w rozsądnych cenach.

Tysiące oszczędzonych pieniędzy

Dzięki czystym panelom słonecznym każdego roku nasi klienci oszczędzają kilka tys. zł.

Opinie naszych
Klientów