Magazyny przemysłowe energii dla firmy


Magazyn energii to urządzenie pozwalające na przechowywanie energii elektrycznej w dowolnej postaci. Proces magazynowania polega na przekształceniu i przechowywaniu energii elektrycznej z danego źródła w inną formę energii, którą w razie potrzeby można ponownie zamienić w energię elektryczną. Dodatkowo magazyny energii stanowią kluczowy element poprawy zarówno stabilności dostaw jak i parametrów jakościowych dostarczanej energii.Jak przebiega proces mycia modułów fotowoltaicznych ?

Do pracy stosujemy wodę demineralizowaną w pięciostopniowym systemie filtracji IONIC. Do usuwania brudu używamy dedykowaną, miękka szczotkę, zamocowaną na teleskopowej lancy. Używamy jedynie profesjonalnego sprzętu, który nie uszkadza paneli słonecznych. Przy długoletnich, nie usuwanych zabrudzeniach może okazać się konieczne użycie środków czyszczących. Używamy wyłącznie oryginalnych środków, przeznaczonych do fotowoltaiki.


Czego unikać przy myciu paneli fotowoltaicznych?

Używania nieoryginalnych lub nieprzeznaczonych do fotowoltaiki detergentów. Pamietajmy, że kupować środki czyszczące u autoryzowanego dystrybutora. Niestosowanie się do tej zasady, może spowodować trwałe uszkodzenie modułów.


Mycie paneli zbyt twardą szczotką. Brud w połączeniu z nieodpowiednią twardością włosia może uszkodzić powierzchnię panela.


Rzadkie mycie paneli fotowoltaicznych. Częstotliwość mycia modułów zależy od lokalnych zanieczyszczeń. Zalecamy czyszczenie raz na 6-12 miesięcy. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu umówienia audytu.


Kiedy umyć panele słoneczne?

Największy uzysk energetyczny ma miejsce w okresie od kwietnia do września, dlatego warto przygotować swoją instalację w okresie wiosennym na letnie, słoneczne dni.


Kiedy się skontaktować ?

Zapraszamy do kontaktu z odpowiednim wyprzedzeniem. Z uwagi na ilość zleceń w okresie wiosennym, najlepszym okresem na umówienie usługi mycia paneli fotowoltaicznych jest więc zima.


Dlaczego tak wiele osób
decyduje się na mycie paneli fotowoltaicznych z HG Solar?

Fachowa kadra specjalistów

Jesteśmy specjalistami w swoim fachu. Masz pewność, że przy myciu nie dojdzie do uszkodzenia OZE.

Gwarancja
niezawodności

Cieszymy się renomą solidnego i rzetelnego partnera, a to sprawą wysokiej jakości usług

Wysoka jakość za rozsądną cenę

Oferujemy wysokiej jakości mycie i serwis paneli fotowoltaicznych w rozsądnych cenach.

Tysiące oszczędzonych pieniędzy

Dzięki czystym panelom słonecznym każdego roku nasi klienci oszczędzają kilka tys. zł.

Serwis instalacji fotowoltaicznych


Na czym polega serwis instalacji? „Serwis” czyli potoczne określenie na kompleksowy przegląd instalacji fotowoltaicznej. Przegląd instalacji fotowoltaicznej należy dokonywać raz w roku. W sytuacjach uszkodzenia lub nieprawidłowego działania instalacji, zalecamy umówienie przeglądu najszybciej jak się da.


Na czym polega przegląd instalacji fotowoltaicznej?

  • Przegląd pod kątem wizualnym. Na tym etapie weryfikujemy czy instalacja nie posiada uszkodzeń – pęknięć/rys/przetarć
  • sprawdzenia uchwytów, mocowań
  • sprawdzenie zabezpieczeń antykorozyjnych
  • sprawdzenie przewodów i złączek
  • weryfikacja działania instalacji pod kątem parametrów elektrycznych
  • weryfikacja kondycji i pracy inwertera
  • weryfikacja polaryzacji przewodów, pomiary rezystancji uziemienia i izolacji

Dlaczego warto regularnie dokonywać przeglądu instalacji fotowoltaicznej?

Gwarantuje to bezawaryjna, wieloletnią i w 100% skuteczną pracę instalacji fotowoltaicznej. Co więcej pozwala Państwu w pełni wykorzystać inwestycje i obniżyć swoje rachunki.


Opinie naszych
Klientów