Odnawialne źródła energii dla domu jednorodzinnego


Chcesz zacząć produkować własną odnawialną energię elektryczną i przestać martwić się rachunkami za prąd i zwiększyć niezalezność od stale drożejących dostaw energii elektrycznej w swoim domu? Panele słoneczne dla domu to świetna inwestycja, a dzięki prostym warunkom współpracy w HG Solar udowadniamy, że instalacja fotowoltaiczna jest w zasięgu możliwości każdego!


Jako nieliczni na rynku, możemy pochwalić się 30 letnią gwarancją na nasze panele fotowoltaiczne. Stawiając na jakość i zadowolenie naszych klientów dbamy o cały proces montażu paneli fotowoltaicznych do domu jednorodzinnego, tym samym zapewniając optymalną moc instalacji, a nasze zasady współpracy i wszystkie umowy znajdują się w zakładce "Do pobrania".


Co warto wiedzieć o instalacji fotowoltaicznej dla domu?

Czy wiesz, że: Pierwszy moduł fotowoltaiczny powstał w 1954r., a początki historii fotowoltaiki sięgają 1839r., kiedy to francuski fizyk Alexandre Edmond Becquerel odkrył tzw. efekt fotowoltaiczny, czyli zjawisko konwersji światła i energii elektrycznej.

Czym właściwie jest fotowoltaika i do czego służą panele słoneczne?

Główne elementy instalacji fotowoltaicznej

Instalacja fotowoltaiczna to rozbudowany system, w skład którego wchodzi wiele elementów. To właśnie dlatego jej montaż i serwis warto zlecić specjalistom. Pozwoli to uniknąć późniejszych problemów. Wśród najważniejszych elementów systemu wymienić można:


1

PANELE FOTOWOLTAICZNE

Wychwytują promienie słoneczne i przekształcają na prąd stały

2

INWERTER

Przekształca prąd stały w prąd zmienny, którego potrzebujemy do zasilania urządzeń elektrycznych

3

LICZNIK DWUKIERUNKOWY

Mierzy oraz wyświetla ilość energii wytworzonej oraz pobranej

4

SYSTEM MONTAŻOWY

Profesjonalny system montażowy, który dołączany jest wraz z okablowaniem i stelażem

Zalety i korzyści

Z roku na rok panele słoneczne cieszą się coraz większą popularnością. Stanowią stabilną inwestycję, która pozwala wytwarzać darmowy prąd ze słońca. To w pełni ekologiczne i bardzo opłacalne rozwiązanie ma szereg zalet i korzyści.


Zwrot podatku PIT
za instalację fotowoltaiczną


Za instalację fotowoltaiczną dla domu można otrzymać zwrot podatku PIT. Co więcej, z ulgi termomodernizacyjnej można korzystać nawet wtedy, gdy panele fotowoltaiczne zostały dofinansowane w ramach programu Mój Prąd. Odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej można całą instalację fotowoltaiczną od podstaw, ale także jej pojedyncze elementy, które szczegółowo zostały opisane w rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych.Dofinansowanie
„Mój Prąd”

Nabór do rządowego programu „Mojego Prądu 3.0” startuje 1 lipca 2021 roku. Pozwala uzyskać bezzwrotną dotację w wysokości nawet 5000 złotych.

Kredyt na preferencyjnych warunkach

Do dyspozycji klientów oddajemy brokera, który udzieli kredyt na preferencyjnych warunkach, wyłącznie inwestorom współpracującym z HG Solar.

Ulga podatkowa
17%, 19% lub 32%

W ramach ulgi termomodernizacyjnej inwestor może odliczyć od podatku dochodowego koszty związane z instalacją systemu fotowoltaicznego. Zyskać można nawet do 9540 złotych.

Jasne warunki współpracy

Wszystkie umowy oraz niezbędne wnioski znajdziesz w naszej zakładce "Do pobrania". Działamy tylko na jasnych warunkach.


Dokumenty do pobrania

Dofinansowanie
fotowoltaiki - wszystko
załatwimy za Ciebie!


Nie masz głowy do terminów? Szukasz pomocy w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie? A może nie rozumiesz rządowych procedur? Specjaliści HG Solar we wszystkim Ci pomogą. Na bieżąco monitorujemy możliwości otrzymania unijnej dotacji, kompletujemy niezbędną dokumentację oraz pilnujemy dat składania wniosków. Informujemy również o wszelkich niuansach związanych z procedurami przyznawania pieniędzy.Dlaczego teraz?

Ceny prądu rosną

im szybciej zamontujemy panele, tym więcej pieniędzy zaoszczędzimy.

Prestiż

można szybko zwiększyć wartość i nadać swojej nieruchomości luksusowego wyglądu

Dostępność dofinansowań

pula dofinansowań z czasem się wyczerpie

Ekologia i innowacja

zadbaj o ekologie wokół swojego domu w czasie rosnącej ilości zanieczyszczeń - pomóż naszej planecie!!

Zostań producentem

narazie nie jest wymagana żadna koncesja

Inwestycja to lokata 20%

najbardziej bezpieczna i pewna inwestycja na rynku

Opinie naszych
Klientów